Hakkında

Bundan 70 yıl önce İstanbul Eminönü’nde küçük bir atölyede 6-7 kazan, küçük bir fırın ve üç işçiyle faaliyete geçen Ülker Bisküvi, bugün gerek satış hacmi gerekse kârlılığıyla Yıldız Holding’in amiral gemisidir.

Ülker Bisküvi, İstanbul/Topkapı fabrikasında çikolata üretimi, İstanbul/Silivri fabrikasında çikolata ve çikolata kaplı bisküvi üretimi, İstanbul/Gebze fabrikasında bisküvi üretimi, İstanbul/Esenyurt fabrikasında kek üretimi, Ankara fabrikasında bisküvi ve Karaman fabrikasında Bisküvi, Kek, Kraker ve Çikolata üretimi, Mısır’da Bisküvi ve Kek üretimi ile Suudi Arabistan’da Bisküvi, Kek ve Çikolata üretimi yapıyor.  Bisküvi ve kraker alanlarında ulusal ve uluslararası pazarlara sunduğu 330 çeşit ürünle dünyanın dev gıda üreticileri arasında yer alan Ülker Bisküvi, sektörünün tartışmasız lideridir. 1996 yılında üretimde kalite standardını belirleyen ISO 9002, 2001 yılında ise gıda güvenliğinde kalite ve standardın ifadesi olan HACCP belgelerini alan Ülker Bisküvi, 2002 yılında da Avrupa merkezli kalite belgelendirme kuruluşu BRC’nin en yüksek notu olan “üst düzey/high level” derecesini alarak kalite konusundaki başarısını perçinlemiştir.

Dünya Pazarlarında Ülker Kalitesi

Ülker Bisküvi, bünyesindeki bağımsız laboratuvarlarda, uzman ve deneyimli Ar-Ge kadrosuyla yenilikçilik anlayışını sürekli olarak daha üst noktalara taşımaktadır. Ülker’in en çok talep edilen gıda markalarından biri olmasının ardında bu yenilikçi anlayışı yatmaktadır.

Başta Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya Cumhuriyetleri olmak üzere Avrupa, Afrika ve Amerika’da birçok ülkeye ürün ihraç eden Ülker Bisküvi, Türkiye’nin kalite anlayışını da dünya ölçeğinde başarıyla temsil etmektedir. Üretimden tüketime, sürecin tüm aşamalarında sinerji sağlayan etkin bir kontrol sistemine sahip olan Ülker Bisküvi, sürdürülebilir kârlı büyümeye odaklı stratejisiyle yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Ülker ve “Mutlu Anlar”

1944’ten günümüze üç neslin yakından tanıdığı Ülker Bisküvi, herkesin belleğinde “Mutlu Anlar”la yer almaktadır.

Yapılan araştırmalar Ülker markasına olan bağlılığın yüksek düzeylerde seyrettiğini göstermektedir. 2011 yılında AC Nielsen’ın Markalar Raporunda bisküvi kategorisinde ücüncü sırada olan Ülker, Yakın Hissedilen Markalarda birinci, İlk Hatırlanan Firmalarda ve İlk Hatırlanan Markalarda ise üçüncü sırada yer almıştır.

Ülker Bisküvi ve iştirakleri tarafından üretilen bisküvi, kek, çikolata kaplamalı ürünler ve çikolataların yurtiçi dağıtımı, Yıldız Holding şirketlerinden Pasifik Pazarlama ve Horizon tarafından yapılmaktadır.