Haberler

 • / 17.08.2016   |  Ülker Bisküvi 2. Çeyrek 2016 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

  Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

  Ülker, 2016 yılı ilk yarısında bir kere daha kuvvetli ve başarılı bir sonuç açıklamıştır. Şirketin satış ivmesi hız kazanmış ve 2 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşırken FAVÖK ise ciro büyümesinin üzerinde %15.6 oranında artış göstermiş ve konsolide kar marjı olarak %13.5’e ulaşılmıştır.

  Başarılı bir ivme yakalamakla beraber ciromuzu sağlıklı bir şekilde arttırırken, aynı zamanda en yüksek seviyede operasyonel kar ve net karlılığı ulamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  Ülker’in ana ortaklığa ait net karı bu yılın ilk 6 ayında %46 oranında artarak 122 mn TL’den 178 mn TL’ye ulaşmıştır.

  Devam ettirmeyi başardığımız büyüme markamızın kuvveti, yaptığımız inovasyon çalışmalarının kalitesi ve çalışanlarımızın stratejilerimizi başarıyla uygulamaları sonucunda elde edilmiştir. Bu tarzda bir büyümeyi devam ettirmek, verimliliği ve paylaşılan hedeflere ulaşmak için değer zincirinde sürekliliği sağlamaya yönelik çalışmalar devam etmektedir. Senenin ilk yarısında elde ettiğimiz sonuçlar sene sonu hedeflerimiz için doğru yerde olduğumuzu teyit etmiştir.

  İlk yarı sonu itibarıyla elde ettiğimiz başarılı finansal ve operasyonel sonuçlar, bütün zorlu koşullara rağmen Ülker’in sürdürülebilir ve kârlı büyüme için mali ve operasyonel olarak sağlam bir zemine sahip olduğunu göstermektedir.

  Sürdürülebilirliğe yatırım yaparken; beşeri sermaye, marka ve itibar değeri, inovasyon gücü gibi alanlardan oluşan gayri maddi varlıklarımızı en üst değerde yöneterek finansal piyasalarda kurumsal yatırımcılarımıza ve hissedarlarımıza maksimum değer üretmeyi hedefliyoruz.