Haberler

 • / 26.07.2016   |  Ülker Bisküvi 1. Çeyrek 2016 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

  Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

  2016 yılı ilk çeyreğinde açıkladığımız başarılı sonuçların temelinde sene başında yapılan zamanı doğru planlama ile hızlı alınan aksiyonlar büyük ölçüde etkili olmuştur.
  Ülker Bisküvi, faaliyet performansını geliştirmeyi başardı. Ülker, 2016 yılının ilk çeyreğinde satış gelirini %19 oranında artırarak 937 milyon TL ciro ile kapattı. Ülker’in aynı dönemdeki ana ortaklık karı %134’lük bir artış göstererek 37 milyon TL’den 86 milyon TL’ye yükseldi.

  İlk çeyrek sonu itibarıyla elde ettiğimiz başarılı finansal ve operasyonel sonuçlar, bütün zorlu koşullara rağmen Ülker’in sürdürülebilir ve kârlı büyüme için mali ve operasyonel olarak sağlam bir zemine sahip olduğunu göstermektedir. Bu gelişimin sürdürülebilir olmasında, tüm değer zincirinin verimlilik ve ortak hedefler için hizalanmış olmasının etkisi çok önemlidir.

  Sürdürülebilirliğe yatırım yaparken; beşeri sermaye, marka ve itibar değeri, inovasyon gücü gibi alanlardan oluşan gayri maddi varlıklarımızı en üst değerde yöneterek finansal piyasalarda kurumsal yatırımcılarımıza ve hissedarlarımıza maksimum değer üretmeyi hedefliyoruz.”